Materiały wykorzystywane w ubraniach dla dzieci 0
Materiały wykorzystywane w ubraniach dla dzieci

Materiały wykorzystywane w ubraniach dla dzieci

Dobór ubranek dla dzieci jest niezwykle istotny. Decydując się na zakup odzieży dziecięcej należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego wykonane są ubranka, gdyż świadczy to o bezpieczeństwie, wygodzie i użyteczności produktu.

Ubrania z włókien naturalnych takich jak bawełna, len, jedwab czy wełna są zdrowe i bezpieczne. Ich wysoka jakość to lepszy proces produkcji i koloryzowanie, co powoduje, że nie są szkodliwe dla dzieci i środowiska. Bawełna jest niepodważalnie najlepszym materiałem dla delikatnej skóry dziecka, jest przyjazna dla alergików i minimalizuje podrażnienia czy obtarcia.

Niektóre ubranka zachwycają swoim wyglądem i wzornictwem jednak może okazać się, że nie spełniają podstawowych wymagań. Dużym zagrożeniem są ubranka, które wzbogacone są o ruchome elementy i aplikacje. Maluszek może taki dodatek oderwać i połknąć. Funkcjonalność ma olbrzymie znaczenie, ale nie dajmy się ponieść trendom - źle dobrana odzież stanowi realne zagrożenie nie tylko dla komfortu ale i dla zdrowia. Skóra dziecka zupełnie inaczej reaguje w kontakcie z materiałem naturalnym a inaczej z materiałami sztucznymi. Te sztuczne - akryl, nylon - są nieprzyjemne dla skóry, nie przepuszczają powietrza i nasz maluch dodatkowo się poci. Dzieje się tak, ponieważ włókna, które nie są pochodzenia naturalnego, powstają w procesie obróbki rozmaitych substancji chemicznych.

Materiały ubranek dla dzieci

Przed zakupem ubranek dla dzieci warto więc przyjrzeć się składowi z metki, pamiętając że sztuczne materiały nie tylko powodują dyskomfort ale około 75% substancji zawartych w nich jest wchłanianych przez skórę! Dzieci potrzebują szczególnej ochrony, zadbaj o zdrowie swojego malucha kupując mu ubrania z naturalnych tkanin.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl